Kategorie: Tipy v programu 2018

ČOKOLÁDOVÝ VLAK POPRVÉ ZPŘÍSTUPNĚN PRO VEŘEJNOST

ČOKOLÁDOVÝ VLAK POPRVÉ ZPŘÍSTUPNĚN PRO VEŘEJNOST Podzimní událost v expozici muzea - interaktivní čokoládový vlak zpřístupněn

Téměř 10 měsíců pracoval Daniel Šefčík na novém exponátu čokoládového vlaku. A aby to nebyl vlak ledajaký, tak se z něho kouří, svítí a je plný nádherných detailů. Vyrobeno z plastické čokolády a vy budete mít jedinečnou možnost vlak poprvé v prostorách muzea vidět. Vlak váží 520 kg a měří 3,2 m. S autorem se můžete potkat po celou sobotu v muzeu a sledovat jak vzniká obraz nádraží...Vstupenky na festival platí i jako vstupenky do Muzea čokolády a marcipánu. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
Naturally curly or straight, this remy human hair extensions is very glamorous and exotic. Any race of women has the ability to wear this texture and the halo hair extensions will still appear to be the person's natural texture. The individual could be African American, Hispanic, Caucasian or Asian. Fortunately, it will not matter. Depending on the style choice for the use of the hair, this virgin brazilian hair bundles can be used in various styles. When choosing the virgin hair wigs uk product, knowing what style preference is desired will determine what length and texture is needed. Knowing whether the full lace wigs will be low maintenance or adding heat elements is also important when making the purchasing choice. Hair is one of the most beautiful things about a woman: it denotes elegance, beauty, sensuality and edginess. Briefly best lace wigs uk is what makes a woman unique and so it should reflect her personality.