Kategorie: Tipy v programu 2018

Hosté z Kolumbie v Táboře

Hosté z Kolumbie v TábořeZnáte nějakého farmáře, pěstitele kakaových bobů osobně? U nás na festivalu můžete potkat hned dva.

Ing. Gustavo Muňoz García vystoupí v odborném koutku na téma pěstování kakaovníku v Kolumbii, jeho sociální přínos a porovnání s pěstováním tradičnější koky. Probereme také kvalitu kakaových bobů z Kolumbie a samozřejmě něco ochutnáme.

Fernando Jaimes nás provede nejenom světem kakaových bobů, ale porovná je s kávou a budeme rozebírat pěstování obou plodin z hlediska půdy, okolní fauny a regionu. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
Their popularity has been growing in the past years and the market is oversaturated with lace wigs uk but don't rush. Some options are better than others and, if you learn where to look, you will be able to get a pair of virgin hair extensions that look exactly like your natural hair. Women always love to have a unique appearance. Especially when it comes to virgin human hair uk style, they try almost every pattern that makes them unique. They colour them, iron them, curl them and much more. They love to arrange real human lace wigs in a perfect way that make them look more presentable and glamorous. There are lace front wigs uk that can make a woman look stylish and presentable at the same time. One can make different styles on different occasions. But, the lace front wigs uk is that some people may not have the required texture and length of hair to make a perfect style.
, 4zatunbatunilun@gmail. odpovědět
Pabrik besi unp
Distributor wiremesh
undangan pernikahan unik dan murah
www.sentrabesibaja.com
Harga Besi Beton
Agen pipa besi
Jual besi beton sii