Pro návštěvníky

Milí návštěvníci, 

ČOKOLÁDOVÁNÍ - festival muzea čokolády vstoupí v roce 2018 do 5. roku své existence. A máme opět v rukávu několik změn a překvapení. Zůstáváme v malebné části Starého města, v prostorách krásné budovy Střelnice. Zde vám nabídneme jeden hlavní festivalový den, který napěchujeme zajímavým programem pro dospělé, pro děti, pro odborníky i laiky. V pátek zahájíme festival happeningem na náměstí TGM v Táboře, kde se pokusíme společně namalovat čokoládový obraz. Již zde budete moci ochutnat čokoládu.  Sobota nabídne neomezenou degustaci čokolád z různých koutů světa, povídání o čokoládě, živé vaření, pohádky pro děti,  prodejní stánky a mnoho dalšího. Vrcholem programu bude křest knihy Fína čokoláda, který proběhne v sobotu od 14,00 hod. za účasti Jiřího Krampola, Milana Peroutky a dalších hostů. Setkáte se s Fínou i čokožroutem, kniha bude na místě v prodeji. Neděle pak bude ve znamení ochutnávek na různých místech Starého města.  Vstupenky na festival jsou v prodeji - vstupenku potřebujete na sobotu, páteční a nedělní akce jsou pro vás zcela zdarma. Vstupenka platí i do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře po celý festivalový víkend. 

Zde pár praktických rad :
Vstupenky zakoupené v předprodeji mají přednostní vstup do sálu, vstupenky je možné zakoupit na místě u vchodu do budovy. Vstupenky budou vyměněny za pásku na ruku, která funguje jako vrácenka do všech placených prostor festivalu a platí v den konání festivalu

  1. Páska na ruku opravňuje ke vstupu na Střelnici a do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Dále ke vstupu na nedělní degustace. 
  2. Pořadatel si vyhrazuje právo nevpustit návštěvníky do sálu, pokud nebudou mít pásku na ruce, nebo bude-li viditelně poškozená.
  3. Do sálu je bezbariérový přístup výtahem. Do prostor muzea je bezbariérový přístup omezen. 
  4. Do sálu je vjezd s kočárky povolen.
  5. Do sálu není povolen vstup s domácími mazlíčky (výjimkou může být pes v tašce).
  6. Parkování doporučujeme v PARKING CENTRUM - výtahem pak pouze vyjedete ihned před vchod na Střelnici.Další parkovací možnosti jsou u plaveckého stadionu, u vlakového nádraží nebo u hotelu Dvořák. Více info o parkovacím systému najdete na www.taborcz.eu. Vzhledem k omezeným možnostem parkování doporučujeme vlak. Do historického centra se také dostanete z nádraží autobusy 60 a 61, kteří staví na Žižkově náměstí.

 Přejeme Vám krásný zážitek a těšíme se na Vás 12. – 14. října 2018.